0

Sunstone Realty Direktörü Ebru Emiroğlu'na Soruyoruz

HangiEv.com Soruyor Programımızın bu haftaki konuğu Sunstone Realty direktörü Ebru Emiroğlu.

HangiEv.com Soruyor: Ebru Hanım sektöre nasıl başladınız? Kaç yıldır sektördesiniz?

Ebru Hanım: Merhaba, sektöre yaklaşık 7 yıl önce kurumsal bir firmada Emlak Danışmanı olarak başladım. Bahsettiğim firmayla Emlak konusunda işlemeye başladık, daha sonra ilerleyen süreçte ‘Neden olmasın?’ diyerek bende Emlak Danışmanlığı olarak sektöre başladım.

HangiEv.com Soruyor: Kendi acentenizi açtınız yakın zamanda, Sunstone Realty adı altında planlarınız nelerdir?

Ebru Hanım: Sunstone Realty, Emlak sektörüne sadece alım satım kiralama ile ilgilenmeyip gerek bizim gerekse müşterilerimizin aracılığı ile ürettiğimiz projeler ve ürünlerle ön plana çıkıyoruz. Yenilikçi, kişiye özel hizmet veren, güvenin ön planda tutulduğu ve müşteri memnuniyetinin ön planda olacağı bir şirket olmayı amaçlayarak açıldı.

HangiEv.com Soruyor: Bir emlakçı olarak mutlaka sizin de kendinize ev aradığınız dönemler olmuştur. Sektörde müşteri pozisyonunda nasıl tecrübeler yaşadınız?

Ebru Hanım: Sektörde Bence müşterilerini yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri müşterinin, bir Emlak danışmanından daha çok bilgiye sahip olmasıdır. Biz bunu açmaya çalışıyoruz. Ben müşteri olarak hizmet aldığım dönemlerde bunu çok yaşadım çünkü, müşterinin sizden istediği bilgi ve desteği sağlayabilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden biz şirket olarak kendi alanında uzmanlaşmış, gerekli eğitimleri alan, profesyonel bir ekiple çalışmaktayız.

HangiEv.com Soruyor: Portföylerinizi alırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Ebru Hanım: Portföylerimizi alırken tabii ki öncelikle fiyat, lokasyonu ve portföy durumu bizim için çok önemlidir. Piyasanın gerçek fiyatlarında olması ve ürünün müşterimize hitap edebilecek kalitede ve durumda olmasına dikkat ederiz.

HangiEv.com Soruyor: Artan enflasyon ve etkileri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Ebru Hanım: Artan enflasyon yerel piyasamızı etkilemiştir, fakat yurtdışı yatırımcılarımıza davetkar bir durum getirdi. Şu an ilginç olan lüks konuta olan eğilim daha çok artmıştır. Çünkü yurtdışından gelen herhangi bir yatırımcı için bizim buradaki emlak fiyatlarımız gerçekten komik durumlarda ve getirileri de oldukça iyi durumdadır.

HangiEv.com Soruyor: Emlak piyasası hakkında genel görüşleriniz nelerdir? Yaşanan sıkıntılar mevcut hem emlakçılar hem de müşteriler tarafından. Sizce nasıl düzenlemeler getirilebilir?

Ebru Hanım: Kesinlikle emlakçılar yasasının geçmesi gerekmektedir. Düzen ve kuralın olmadığı yerde sistemin işlemediğini herkes bilir. İşimize gösterdiğiniz saygıdan ve çevredeki müşterilerimizin de saygı gösterebilmesi için kesinlikle yasalarımızın geçmesi lazım. Emlakçılık mesleğini kimin yaptığının belirlenmesi lazım. Bizim kendi işimizi için yaptığımız yatırımların karşılığını ancak bu şekilde alabileceğimizi düşünüyorum. Müşterilerimizin de ancak bu şekilde iyi hizmet alabileceklerini inanıyorum.

HangiEv.com Soruyor: Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ebru Hanım: Biz teşekkür ederiz, Sunstone Realty olarak bütün portföylerimize HangiEv.com’dan ulaşabilirsiniz.