0

Veles Property sahibi Julia Özerce Hanım'a soruyoruz

HangiEv.com soruyor programımızda bu haftaki konuğumuz Veles Property sahibi Julia Özerce Hanım.

HangiEv.com soruyor: Julia Hanım, Veles Property yurt dışı bağlantılarınızla hangi ülkelerle daha çok çalışıyorsunuz?

Julia Hanım: Herkese merhaba demek istiyorum. Bizim şirketimiz; Veles Property yurt dışının farklı bir ülkelerle çalışıyor. Daha çok Rusça konuşan ülkelerle çalışmaktayız. Onlarda da Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan ve diğer Rusça konuşan ülkeleri sayabiliriz. Ayrıca yurt dışında yaşayan Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere veya başka bir ülkelerde yaşayan Rusça konuşan müşterilerimiz de var.

HangiEv.com soruyor: Yabancı müşteriler sizi neden tercih ediyor?

Julia Hanım: Yabancı müşteriler bizim şirketimizin yapısından dolayı tercih ediyorlar. Bizim şirketimiz sadece emlak şirketi değil. Bizim şirketimiz farklı alanlarda hizmet vermektedir. Bir müşteri bir emlak satın aldığı zaman Kıbrıs’a yerleşmek istiyor. Yerleştiği zamanda yanında çok yan sorular çıkıyor. Mesela oturma izni, çocukların eğitimi, bir mobilya satın alma; o bile bir sorun. Bizim de şirketimiz bu sorulara cevap veriyor, birde yardımcı oluyor. Bundan dolayı müşteriler bizi daha çok tercih ederler. Çünkü şirketimizde verilen hizmet anahtar teslim hizmeti diyelim, ev seçtikten itibaren son yerleşmeye kadar.

HangiEv.com soruyor: Julia Hanım, yurt dışı piyasasında Kıbrıs ile alakalı ne gibi engellerle karşılaşıyorsunuz?

Julia Hanım: Şu an en büyük engel tabii ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınmaması. Bu engel sadece bizi değil, herkesi etkiliyor. Müşteriler emlağı seçtiği zaman veya seçeneklere baktığı zaman daima şunu soruyorlar; ‘’Tapusu nasıldır?’’, ‘’Bu emlağı bizden birisi alacak mı?’’, ‘’Ne tür bir güvence var?’’. Ve tabii ki dışarıda sosyal medyalarda, internette çok fazla tanımamakla ilgili çok fazla bilgi var, herkes biliyor. Güney Kıbrıs açık bir şekilde burada emlak almaya izin vermediğini söylüyor, burada emlak almak yasaktır ve bunu biz bir problem olarak tabii ki görüyoruz. Fakat biri Kuzey Kıbrıs’a tatile geldiğinde veya bir kez buraya geldiğinde anlıyor ki burada herhangi bir sorun yoktur. Emlak almak kolaydır, yaşam tarzı çok güzel, havası, doğası çok güzel ve burada sorun çözülüyor ve insanlar severek emlak almaya başlıyorlar.

HangiEv.com soruyor: Yabancı yatırımcılar neden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tercih etmeliler?

Julia Hanım: Kuzey Kıbrıs’ta şu an emlak piyasası yükselişte. Fiyatlar çok yükseliyor, diğer ülkelere göre fiyatlar düşüktür ve devamlı yükselir. Yabancı yatırımcı burada emlağa yatırım yaptığı zaman anlıyor ki şu an 100 Dolar koyduğu zaman; altı ay sonra 120 Dolar kazanacak. İnşaat sektöründe inşaat safhasında emlağa girdiği zaman ve son safhaya kadar en az 120 fiyat yükselişi var. Onun için yatırımcılar açısından bu çok güzel bir kazanç. Avrupa’da bu kadar para kazanamazsın. Şu kadar yükselişte yoktur. Şu an eski Sovyet Birliği ülkelerle çalışıyoruz. Orada da bu kadar kazanç yok. Orada yapılan yatırımlar güvence altında değiller. Buraya da geldiğinde hem güvence altına alıyor hem de ileride iyi bir kazanç yapıyor.

HangiEv.com soruyor: Julia Hanım, HangiEv.com ailemize olan üyeliğinizden ötürü memnuniyet duyuyoruz. Sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Julia Hanım: HangiEv.com’u çok seviyorum. Gayette güzel bir platform. Çok güzel bir hizmet veriyor. Ve şu an onu açık ifadeyle söylemek istiyorum. Girdikten itibaren bizim satışlarımız çoğaldı ve daha fazla bizim hakkımızda bilgiler oldu. Neredeyse her gün yanıt geliyor siteden. Ve insanlar bize sorular soruyor, bizim emlaklarımıza bakıyor. Bence yapılan hizmetiniz çok güzeldir. Ve tam yerinizi buldunuz, tam yerindedir her şey. Size başarılar dilerim ve inşallah bizimle daha çok uzun yıllar olacaksınız.

HangiEv.com: Bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Julia Hanım: Bende size teşekkür ediyorum. Sizin hizmetiniz için, sizin bize verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ayrıca HangiEv.com sitesini kullananlara bunu iletmek istedim. Veles Property’nin tüm portföyü, tüm emlakları, verilen hizmetleri HangiEv.com’da bulabilirsiniz ve bize ulaşabilirsiniz.